آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: e968ed8
 • هیچ وزیری را به خاطر محیط زیست استیضاح نمی‌کنند
  معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست از اجرا نشدن مصوبات و قوانین کاهش آلودگی هوا توسط برخی دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت صنعت و وزارت کشور انتقاد کرد و گفت: نمایندگان هیچ وقت وزیری را به خاطر محیط زیست استیضاح نمی‌کنند.
 • 1398/5/16 چهارشنبه2019-08-07T16:05:08+04:30.
 • به گزارش ایسنا، مسعود تجریشی در نشست خبری امروز (۱۵ مرداد) که در سازمان حفاظت محیط زیست در مورد مسائل مربوط به آلودگی هوا برگزار شد به عوامل افزایش غلظت شاخص آلاینده ازن اشاره کرد و گفت: ازن یک آلاینده ثانویه است و تحت تاثیر افزایش دما بالا رفته است.

  وی تاکید کرد: مسلما در سال‌های گذشته نیز با مشکل افزایش ازن در فصل گرما مواجه بودیم اما از دو سال پیش سنجش و اندازه گیری این آلاینده دقیق‌تر شده است.

  معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت مردم باید در زمینه افزایش غلظت ازن ورود کند، گفت: درخواست کرده‌ایم که وزارت بهداشت اقدامات لازم و توصیه‌های کافی را در زمینه افزایش غلظت آلاینده ازن ارائه دهد.

  تجریشی با بیان اینکه در شرایط حاضر مهمترین مشکل آلایندگی در بیشترین شهرهای اروپایی ازن است،اظهارکرد: در کشور ما از سال‌های قبل سیاست‌هایی به منظور کنترل آلاینده‌ها وضع شده اما در اجرا با نقایصی مواجه بوده است. برای مثال بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه قرار بود وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مترو گسترش یابد اما شاهدیم که در سال‌های اخیر روند کاملا معکوس شده و استفاده از وسایل حمل و نقل شهری توسعه یافته است که قطعا این موارد بر افزایش آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و آلاینده‌های ثانویه مثل ازن تاثیرگذار است.
  برای دریافت ادامه خبر از اینجا کلیک کنید.


  بيشتر