آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار کارگروه

در ابلاغیه دولت درباره اسقاط موتورهای فرسوده خطا شده است؟ سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به متن ابلاغیه دولت در مورد موتورسیکلت‌های فرسوده رسما اعتراض کرد و خواستار اصلاح این نامه شد.

به گزارش ایسنا، با توجه به تصمیم اخیر دولت بنا به درخواست وزارت صنعت، اجرای بخشی از قانون هوای پاک مبنی بر اسقاط موتورسیکلت‌های کاربراتوری فرسوده به مدت یک سال عقب افتاد. سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر مخالفت جدی با این تصمیم دولت، نسبت به آنچه که «خطای صورت گرفته در متن ابلاغیه‌» خواند به‌طور مکتوب اعتراض کرد.

در نامه‌ای که ۲۷ بهمن ماه سال جاری از سوی دبیرخانه دولت به دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ شده، چنین آمده است: «به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست، قانون اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده در ازای تولید هر دستگاه موتورسیکلت بنزینی به مدت یک سال به تعویق افتاد».

انتشار متن ابلاغیه دولت سوال بزرگی را برای همگان ایجاد کرد که سازمان حفاظت محیط زیست که همواره خود را خواهان اجرای قانون هوای پاک می‌داند و در مورد تعویق یک‌ساله در اسقاط موتورهای فرسوده هم بارها اعتراض کرده، چرا خود پیشنهاد تعویق این ماده از قانون هوای پارک را به دولت داده است؟ ماجرا چیست؟

برای دریافت ادامه خبر از اینجا کلیک کنید.

بيشتر