آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار کارگروه

دیزلی+گازسوز
دیزلی+گازسوز
وزارت کشور درخواست خرید اتوبوس دیزلی به جای اتوبوس پایه گازسوز را نموده است وزارت کشور درخواست خرید اتوبوس دیزلی به جای اتوبوس پایه گازسوز را نموده است به نقل از وبسایت عصر ایران؛ وزارت کشور درخواست خرید اتوبوس دیزلی به جای اتوبوس پایه گازسوز را نموده است:
خبر کوتاه است اما شوکه‌کننده؛ وزارت کشور برخلاف مصوبه شورای عالی اقتصاد، به دنبال‌ خرید اتوبوس‌های دیزلی است.
بر اساس مصوبه سال ۹۶ شورای عالی اقتصاد، دولت باید برای شهرهای ایران ۱۹ هزار اتوبوس گازسوز برای تردد درون‌شهری بخرد، اما در اقدامی قابل تامل وزارت کشور در دولت ابراهیم رئیسی به دنبال خرید اتوبوس‌های دیزلی به‌جای گازسوز است. تصمیمی که با مخالف جدی سازمان حفاظت محیط زیست مواجه شده است.


از سوی دیگر یوسف حجت معاون اسبق سازمان حفاظت محیط زیست و استاد دانشگاه تربیت مدرس این اقدام وزارت کشور را گامی به سمت آلوده‌تر کردن هوا و نوعی عقبگرد جدی دانست و تاکید کرد که در حال حاضر مهمترین آلاینده در تهران و برخی کلانشهرها ذرات معلق کوچکتر از دو نیم میکرون است که اتوبوس‌های دیزلی در تولید و انتشار این آلاینده سهم بالای دارند برای همین خرید اتوبوس دیزلی اقدام درستی نیست.
در گزارش ویدیویی پیش رو ضمن تشریح مصوبه وزارت کشور برای خرید اتوبوس دیزلی، دلایل مخالفت با خرید اتوبوس دیزلی توضیح داده شده است

 
بيشتر