آیکون منو
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار کارگروه

معاون سازمان محیط زیست: از الان به فکر آلودگی هوا در سال آینده باشیم معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از الان به فکر آلودگی هوا در سال آینده باشیم و حرف‌های امسال را سال دیگر تکرار نکنیم.

مسعود تجریشی روز چهارشنبه در چهل و دومین جلسه کارگروه آلودگی هوا افزود: وقتی از مردم تهران پرسیدند اولین خواسته شما چیست، همه گفتند به هوای تمیز این خواسته به حقی است و دولت‌ها و حکومت‌ها باید برای سلامت مردم هزینه کنند.

وی تاکید کرد: در این میان هر سازمانی وظیفه‌ای دارد اینکه برخی می‌گویند به ما گفته شده که از سوخت گاز استفاده نکنید حرف درستی نیست و نباید به راحتی آن را بپذیرند.

وی اظهار داشت: همه می‌گوییم تحریم، در حالی که تحریم کلمه جدیدی نیست و تاکنون نیز با وجود تحریم توانستیم دستاوردهای خوبی به دست آوریم.
معاون سازمان محیط زیست گفت: نیروگاه‌ها می‌گویند به آنها گفته شده که مازوت مصرف کنند اما من می‌گویم که شما قبول کرده‌اید مازوت مصرف کنید در حالی که باید با توجه به شرایط هوا تمهیداتی در این راستا اندیشیده شود.

وی ادامه داد: البته می‌دانیم که شدت مصرف انرژی در کشور بالاست، بررسی‌ها نشان داده اگر ۶ درصد مصرف انرژی را در کشور کاهش دهیم هیچ مشکلی از لحاظ تامین سوخت نخواهیم داشت و می‌توانیم به راحتی تمام بحران‌ها را پشت سر بگذاریم که این مسئله نیاز به اطلاع‌رسانی دارد بنابراین اگر چالش‌های پیش رو را با مردم در میان بگذاریم نه تنها موجب تضعیف حکومت نمی‌شود بلکه پایه‌های آن را محکم‌تر می‌کند چون این مردم همیشه در کنار دولت و حکومت بوده‌اند.

تجریشی تاکید کرد: قانون هوای پاک، وظایف دستگاه‌ها را به صراحت مشخص کرده است بنابراین ما فراتر از قانون نمی‌توانیم کار کنیم و باید راهکارها براساس قانون پیش رود.
برای دریافت ادامه خبر از اینجا کلیک کنید.
بيشتر